Zaznacz różne regiony stron internetowych i aplikacji, aby mogły być identyfikowane przez przeglądarki internetowe i technologie wspomagające.
Nagłówek
Większość witryn internetowych zawiera region u góry każdej strony zawierającej informacje o witrynie, takie jak logo witryny, funkcja wyszukiwania i opcje nawigacyjne. HTML5 udostępnia element <header>, który może być używany do zdefiniowania takiego regionu.
Uwaga: jeśli element <header> jest używany wewnątrz elementów <article> i <section>, nie jest skojarzony z całą stroną, ale tylko z tym konkretnym <article> lub <section>.
Podobnie jak w nagłówek strony, większość witryn internetowych zawiera również region na dole każdej strony, zawierający informacje na temat całej witryny, na przykład informacje o prawach autorskich, informacje o ochronie prywatności lub zastrzeżeniach. Element HTML5 <footer> może być używany do zdefiniowania takiego regionu.Uwaga: jeśli element <footer> jest używany wewnątrz elementów <article> i <section>, nie jest identyfikowany jako stopka dla całej strony, ale dotyczy tylko tego konkretnego <article> lub <section>.
Walidator – program sprawdzający poprawność dokumentu o określonej składni. Walidatory stały się na tyle popularną usługą, że niektóre z nich ewoluowały w multiwalidatory przeprowadzające kilka wariantów walidacji jednocześnie. Walidacja kodu CSS Walidatory W3C Walidator znaczników (przekierowanie na Nu ) Walidator CSS Ujednolicony Mamy do dyspozycji trzy możliwości sprawdzania kodu: przez adres URI poprzez wczytanie kodu z pliku poprzez wpisanie kodu Walidacja kodu HTML (przez URI) Walidacja kodu HTML (poprzez załadowanie pliku) Walidacja kodu HTML (poprzez wpisanie kodu) Nu Html Checker (walidator Nu)
Github – hostingowy serwis internetowy przeznaczony dla projektów programistycznych wykorzystujących system kontroli wersji Git. GitHub udostępnia darmowy hosting programów open source i prywatnych repozytoriów.
Mapy, filmy, reklamy, wtyczki społecznościowe to elementy stron internatowych, które często wykorzystują mechanizm ramek. Mapy Aktualne informacje o osadzaniu map, w dokumencie internetowym, z wykorzystaniem elementu HTML iframe można uzyskać za pomocą serwisów: Mapy Google i Moje Mapy Google OpenStreetMap Publikowanie map Moje Mapy Google Przykład 1. <iframe src="https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1GfM8vkcY04YynIXz_aKczzs_ERcOIjET" width="640" height="480"></iframe> Atrybuty Mapy Google Otwórz w przeglądarce stronę Mapy Google Naciśnij przycisk Menu . Naciśnij Udostępnij i umieść mapę . W oknie Udostępnij naciśnij Umieszczanie mapy . Wybierz rozmiar mapy i naciśnij KOPIUJ HTML Wklej kod do dokumentu. Przykład 2. <iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d5045441.836400534!2d14.647314372905146!3d51.868357153872026!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x47009...