Zaznacz różne regiony stron internetowych i aplikacji, aby mogły być identyfikowane przez przeglądarki internetowe i technologie wspomagające.
Nagłówek
Większość witryn internetowych zawiera region u góry każdej strony zawierającej informacje o witrynie, takie jak logo witryny, funkcja wyszukiwania i opcje nawigacyjne. HTML5 udostępnia element <header>, który może być używany do zdefiniowania takiego regionu.
Uwaga: jeśli element <header> jest używany wewnątrz elementów <article> i <section>, nie jest skojarzony z całą stroną, ale tylko z tym konkretnym <article> lub <section>.
Podobnie jak w nagłówek strony, większość witryn internetowych zawiera również region na dole każdej strony, zawierający informacje na temat całej witryny, na przykład informacje o prawach autorskich, informacje o ochronie prywatności lub zastrzeżeniach. Element HTML5 <footer> może być używany do zdefiniowania takiego regionu.Uwaga: jeśli element <footer> jest używany wewnątrz elementów <article> i <section>, nie jest identyfikowany jako stopka dla całej strony, ale dotyczy tylko tego konkretnego <article> lub <section>.
Walidator – program sprawdzający poprawność dokumentu o określonej składni. Walidatory stały się na tyle popularną usługą, że niektóre z nich ewoluowały w multiwalidatory przeprowadzające kilka wariantów walidacji jednocześnie. Walidacja kodu CSS Walidatory W3C Walidator znaczników (przekierowanie na Nu ) Walidator CSS Ujednolicony Mamy do dyspozycji trzy możliwości sprawdzania kodu: przez adres URI poprzez wczytanie kodu z pliku poprzez wpisanie kodu Walidacja kodu HTML (przez URI) Walidacja kodu HTML (poprzez załadowanie pliku) Walidacja kodu HTML (poprzez wpisanie kodu) Nu Html Checker (walidator Nu)
Github – hostingowy serwis internetowy przeznaczony dla projektów programistycznych wykorzystujących system kontroli wersji Git. GitHub udostępnia darmowy hosting programów open source i prywatnych repozytoriów.
Portfolio – teczka (także w sensie dosłownym lub np. segregator) z przykładowymi pracami artysty, a w szerszym znaczeniu prezentacja dokonań danej osoby lub firmy, np. plik zawierający próbki, przykłady i wizerunki wykonanych, kompletnych prac, mogących być podstawą do oceny jej umiejętności, zdolności do pracy na danym stanowisku lub wykonania danego zadania (tyle Wikipedia). Portfolio programisty, informatyka, projektanta Dobre portfolio powinno składać się z: Kontakt - różne media, linki do profili na portalach społecznościowych, O mnie - kilku słów o sobie, elementy CV Galeria - prezentacja wybranych prac i projektów, Osiągnięcia - nagrody, wyróżnienia, udział w... Zainteresowania - jeśli są ciekawe Rekomendacje - klientów, współpracowników, autorytetów Wskazane jest wykonanie drugiej wersji w języku angielskim. Składniki? Darmowe: Github (programiści), DeviantArt i Behance (projektanci, graficy) Blog, Fotoblog, Wideoblog (Vlog) - Blogger i/lub YouT...